Maalid teistest reaalsustest

Minu kunst kujutab müstilisi reaalsusi ja muinasjutumaailmu, mis varjavad end meie igapäevaelu pealispinna all. 

Iga pilt räägib iseenda maagilist ja elavat lugu. Kujundid, sümbolid ja arhetüübid maalidel annavad edasi ajatu tarkuse sügavust ja rahu. Kui vaadata süvenenult mõne mu teose sisse, astub see vaatlejaga justkui dialoogi ja näitab teed maailma, universumi ning inimhinge müstilistesse avarustesse ning salakäikudesse.

Loomise protsess

Ideed ja teemad, mida kajastan, tulevad minuni iseenesest. Nad lihtsalt ilmuvad ühel hetkel mu teadvusesse ning minul tekib vastupandamatu soov need pintsli ja värvide abil siia reaalsusesse tuua.

 

Ka valmimise ajal elavad pildid justkui oma elu -- nad muutuvad järjest detailsemaks ning avavad uusi uksi. Tihti olen ise ka üllatunud, nähes, milliseid kujutisi mu käsi ja pintsel loovad. 

Floora seeria

Iga maal minu floora seerias toob esile ühe maagilise ja vägeva taime olemuse. Kujutan neid müstilises keskkonnas inglite ja haldjatega harmooniliselt koos elamas. Loodus meie ümber peidab palju imelist, mida me alati ei märkagi. Iga taim on eraldi isiksus, tal on oma iseloom ja tujud. Neid huvitavaid persoone ma oma piltidel tahangi näidata.

© 2017 by Mirjam Raag

All the images displayed on this webpage are a subject of copyright and should not be reproduced without the consent of the author.

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
Sirelihaldjas

Akrüül paberil, 2017, 17,5 x 25 cm