Maa ja kosmose igavene armulugu


Igal minu maalil on oma lugu ja oma eriline maailm. Luua midagi lihtsalt ilusa välimuse pärast ei ole mulle huvitav. Soovin oma piltidega edasi anda kindlat sõnumit või tunnet, mille sõnades väljendamine võib olla kohmakas. Aga proovin siin seda protsessi siiski natuke lahti rääkida.

Teos "Maa ja Kosmos" oli mul vaimusilmas olemas juba ammu enne maalimise alustamist, vähemalt algne ähmane idee küll. Tahtsin teha selle kingituseks kallile inimesele, laadida pildi armastuse ja meie kahe energiatega. Mind inspireeris ka üks varem nähtud foto, kus lumise metsa taustal istusid üksteise embuses naine ja karu. See idee meeldis mulle kohe algusest peale, aga muidugi ei tahtnud ma fotot lihtsalt kopeerida. Tõin sama idee enda maailma üle ja lõin hoopis uue kontseptsiooni.

Maa ja Kosmos, akrüül lõuendil, 46 x 55 cm

Indrek, kellele maali tegin, näebki välja nagu üks suur karu ja karu on ka üheks tema hingeloomaks. Pealegi mulle meeldib mehi loomadena maalida millegipärast :P. Lisaks seostub ta mulle alati kosmosega, sest tihti on ta oma mõtete ja tunnetega kusagil kaugel kõrgustes ära ja ajab taga suurejoonelisi vaimseid ideid. Või siis mängib ulmeliste ja kosmiliste kõladega kitarrimuusikat. Samas mina tunnen tugevat ühendust loodusega siin maa peal ja olen selline metsa poole naine. Muidugi olen ka mina vahepeal kusagil kosmoses, aga loomulikuks elemendiks jääb mulle ikkagi maa rohelus. Ja ka Indrek tuleb mõnikord oma kosmosekodust maa peale jalutama :D.

Päikeseline männimets pildil kehastab minu jaoks sooja ja rahulikku olemist. Sellele mõeldes tunnen suviselt magusat metsalõhna, päikese paitavaid kiiri ja sooja sammalt jalge all. Helesinised lilled, meelespead, on ühed mu suured lemmikud.

 

Kui maal hakkas juba õiget kuju võtma, sain aru, et tegelikult peidab see endas veel rohkem sisu kui ma oleksin ise sinna osanud teadlikult panna. Tihti juhtub mul loominguga nii, et hiljem leian sealt igasuguseid mõtteid, mis mulle endale ka üllatusena tulevad :D. Lisaks minu ja Indreku loole sümboliseerib see pilt veel lõpmatut hulka teisi armastuslugusid läbi ajaloo. Igaüks neist võis olla osaliste jaoks kõige olulisem asi maailmas, aga kõik nad said kesta vaid ühe lühikese hetke. Üks inimelu möödub nagu kerge hingetõmme ja näib nii tähtsusetu võrreldes kasvõi meie planeedi elueaga. Kõik need mööduvad armastused on minu silmis ühinenud üheks igavikuliseks muinaslooks, tantsuks maa ja kosmose vahel, omavahel mängivaks mehelikuks ja naiselikuks energiaks. Selle igavikupikkuse loo sisse mahuvad kõik mees- ja naisenergia vahel olevad armastuse avaldumisvormid - muinasjutulised suhted, elukestvad õnnelikud abielud, dramaatilised ja rasked kogemused, vaid üheks ööks või lühikeseks ajaks ühinenud hinged, esimesed armastused, platoonilised suhted ja isegi armulood, mis jäid ainult unistusteks. Iga suhe, kus kasvõi natukene on olnud siirast armastust, on oma panuse andnud Maa ja Kosmose surematusse loosse.

 

Tehniliselt oli seda maali teha päris keeruline ja seepärast sain ta valmis mitu kuud hiljem kui algselt plaanisin. Kahjuks ma täpselt töötunde kokku ei arvestanud, aga nokitsesin teose kalla ikka kolm kuud vahelduva eduga. Mulle meeldib maalida kiht-kihi haaval. Alustan robustsemate värvilaikudega ja iga järgneva kihiga lähen detailsemaks ja teen palju parandusi. Sellist tehnikat kasutatakse tihti õlivärvidega, aga mulle meeldib ka akrüülidega kihthaaval tegeleda. Need kuivavad kiiresti ja alati saan nässuläinud kohad üle maalida :).

#Maajakosmos #maalivalmimine #MeesjaNaine

No tags yet.
Arhiiv
Märksõnad
Postitused